Tyršova 17, 517 41 Kostelec nad Orlicí +420 773 781 164 Úterý 14:00 - 16:00 (nebo dle dohody)

Exkurze klavíristů - firma Petrof, Hradec Králové

Dne 16. 11. jsme navštívili krásnou továrnu a krásné muzeum v Hradci Králové. Sraz byl v 8:00 na nádraží v Kostelci nad Orlicí. Cesta byla pohodlná a utíkala nám rychle. Když jsme dorazili na místo, rozdělili jsme se na dvě skupiny. Pán u recepce nám zavolal paní průvodkyni a společně jsme se vydali do továrny. V továrně bylo příjemně teplo a dobrá atmosféra. Paní průvodkyně  nás krásně provázela. Věděla toho spousty, takže jsme jí mohli klást jakékoliv otázky.

Dozvěděli jsme se vše potřebné jak o výrobě pianin nebo klavírů. Také nás obeznámila s výrobou jednotlivých části: jak se lakuje, brousí atd… Průvodkyně byla velmi příjemná, a tak jsme se nenudili. Mohli jsme si také vyzkoušet jednotlivé struny, jak znějí. Nakonec nás paní zavedla do muzejních místnosti, kde jsme si mohli zahrát ať už to na pianina nebo na klavíry. Některé měli velice zajímavé ozdobení. Hned jak dorazila druhá skupinka s paní průvodkyní, nás seznámily s historií továrny. No a nakonec návštěvy nás zavedli do Petrof Gallery, krásné výstavní prodejny, kde jsme si také mohli zahrát a poté si dát svačinku nebo skočit pro něco dobrého do místní kavárny. Na závěr jsme poděkovali úžasným průvodcům a jeli jsme domů. Jak cesta tam, tak i zpátky  utíkala velice rychle. Maruška Knošková

 P.S. Děkujeme touto cestou Klubu rodičů (předsedkyni paní Ivě Jelínkové) za podání žádosti a získání grantu města Kostelec nad Orlicí na inspirativní výlet pro mladé klavíristé.

Petrofi 2022 2

Petrofi 2022 6