Tyršova 17, 517 41 Kostelec nad Orlicí +420 773 781 164 Úterý 14:00 - 16:00 (nebo dle dohody)

Zájezd žáků tanečního oddělení ZUŠ do Národního divadla v Praze

Dne 23. 2. 2020 jsme se s baletem vypravili do Národního divadla do Prahy na  balet Oněgin. Cesta autobusem trvala přibližně dvě hodiny. Balet začínal ve 14.00 hod. 

zajezd zaku tanecniho oddeleni do narodniho divadla 2020Všichni se usadili na svá místa.Začal se odehrávat příběh o Taťáně  a Oněginovi. Taťána, její sestra Olga a jejich kamarádky hrají na zahradě hru se zrcadlem.

Olga uvidí v zrcadle svého milého Lenského.  Dokonce i Taťána se nechá ke hře přemluvit a podívá se do zrcadla – uvidí v něm Oněgina. Říká se, že pokud se vám v zrcadle objeví nějaký muž, bude to velká láska. Taťána se do Oněgina zamiluje  a ještě ten večer mu píše dopis, kde se mu vyznává ze svých citů. Oněgin však její city neopětuje a dopis před jejíma očima roztrhá, navíc se začne schválně dvořit její sestře. To se nelíbí Lenskému, proto vyzve Oněgina na souboj. V souboji Oněgin Lenského zastřelí. O deset let později potká Oněgin Taťánu na plese. Taťána je už provdaná za knížete Gremina. Oněgin obdivuje krásu Taťány a uvědomí si, že je do ní zamilovaný. Píše ji proto dopis a žádá ji, aby s ním odešla pryč. Taťána, která Oněgina stále miluje, ale odmítne jeho snahu získat ji zpět.  Tentokrát je to ona kdo trhá dopis a posílá Oněgina pryč.Balet byl zakončen velkým potleskem. Byl opravdu nádherný.

Těšíme se, až opět pojedeme s naší paní učitelkou do divadla a děkujeme za nádherný zážitek. Zuzana Kolešová, Kateřina Štěpánková