Tyršova 17, 517 41 Kostelec nad Orlicí +420 773 781 164 Úterý 14:00 - 16:00 (nebo dle dohody)

GALLERY PETROF 2023

ZUŠ OPEN pomáhá - VII. ročník celostátního festivalu základních uměleckých škol

Naše škola se s velikou radostí zapojuje do festivalu ZUŠ OPEN, u jehož zrodu stála známá zpěvačka Magdaléna Kožená. V letošním roce jsme uspořádali v rámci tohoto festivalu Slavnostní koncert ZUŠ v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí. Zapojili jsem se i do akcí ZUŠ našeho kraje. PETROF GALLERY - 25.5.2023, kde nás reprezentovala R. Balousová ve hře na klavír, žákyně p. uč. Havlínové. ZUŠ OPEN pomáhá v Neratově  - 28.5.2023 jsme měli zastoupení díky pracím výtvarného oboru z oblasti Orlických hor. Ve čtvrtek 25. května se v prodejní galerii hradecké firmy PETROF konal slavnostní 2-hodinový koncert v rámci celorepublikové akce ZUŠ OPEN 2023. Cílem této akce je přiblížit činnost českých základních uměleckých škol veřejnosti a patronkou je světoznámá česká operní zpěvačka Magdalena Kožená.

Koncertu v PETROF GALLERY se zúčastnili mladí hudebníci z 18-ti ZUŠ Královéhradeckého kraje, počínaje klavíristy (sólo, 4-ruční, 6-ruční hra), po komorní soubory dechové, smyčcové, a dále až po čísla pěvecká.

Hudebním bonbonkem byla nejen jazzová vystoupení (saxofon, trubka), ale posluchači měli dokonce možnost v podání žákyně ze ZUŠ Jičín slyšet i královský nástroj – harfu. Program koncertu byl žánrově velmi pestrý a bohatý, na vysoké interpretační úrovni. Naši kosteleckou ZUŠku krásně reprezentovala nadějná klavíristka ze třídy p. uč. Ireny Havlínové, žačka 7. ročníku Renata Balousová, která svým 6 minutovým vystoupením udělala radost všem posluchačům!

Irena Havlínová

PETROF GALLERY 2023 1

PETROF GALLERY 2023 2