Školní kola soutěží žáků ZUŠ 2021/2022

Ve dnech 7. 2. až 10. 2. 2022 proběhla na naší základní umělecké škole školní kola v sólovém zpěvu, v hře na  žesťové a dřevěné dechové nástroje, které jsou každoročně vyhlašovány MŠMT pro žáky ZUŠ.

V sólovém zpěvu si  postup do okresního kola, které se bude konat na ZUŠ v Dobrušce, vyzpívaly Barbora Viková, Liliana Šklíbová, Viktorie Matějková, Markéta Absolonová, Markéta Řeháková a Hana Švandrlíková (žákyně paní učitelky Kláry Horáčkové Čižinské). Do okresního kola  dále postupují naši trumpetisté Maya Temo a Vít Lounek (žáci pana učitele Roberta Hrušky). Ze třídy pana učitele Borka Smékala si zahrají v okrením kole naši saxofonisté a klarinetisté, a to Adéla Fišerová, Jakub Pišl, Matouš Cimfl a Jolana Cabalková. Ze třídy paní učitelky Jarmily Čechové Krečmerové postoupili do okresního kola naše flétnistky,  kterými jsou Klára Irena Bašová, Kateřina Vaňková, Natálie Kazinotová, Anna Svátková, Veronika Daňková, Tereza Andrysová a Petra Bělková. Na klavír doprovázejí paní ředitelka Jana Polnická, paní učitelky Irena Havlínová a Táňa Pešková, pan Ladislav Vaněk a na kytaru páni učitelé Milan Duspiva a Jaroslav Jetenský. Všem vyučujícím děkujeme za poctivou přípravu malých zpěváků a muzikantů v této velice náročné a nelehké době. Zároveň děkujeme rodičům za obrovskou podporu svých ratolestí v této umělecké činnosti. Všem žákům patří poděkování za pilnou přípravu a přejeme jim pěkný zážitek a co nejlepší umístění. O výsledcích Vás budeme informovat.

skolni kolo zpev 2022

skolni kolo dreva 2022