Na koncertě laureátů Kocianovy a Heranovy soutěže

Dne 15. října 2022 se na Novém zámku v zrcadlovém sále v Kostelci nad Orlicí, již tradičně konal koncert českých vítězů Kocianovy houslové a Heranovy violoncellové soutěže. Koncertu se zúčastnili žáci smyčcového oddělení a výtvarného oddělení, pod vedením paní učitelky I. Kožúškové a H. Sedlákové.

Již zmiňované Mezinárodní Kocianovy houslové soutěže a mezinárodní Heranovy violoncellové soutěže se účastní houslisté a violoncellisté ve věku do šestnácti let. Naši žáci tak měli možnost vidět a slyšet české vítěze budoucí umělce a špičky ve svém oboru. Tohoto koncertu se zúčastnil vynikající houslista, patron a současně i nový předseda Kocianovy houslové soutěže pan Pavel Šporcl, který s účinkujícími přednesl poslední dvě skladby koncertu. Koncert byl pro naše děti velkým hudebním zážitkem. Všichni měli velkou radost, že se mohou s p. Šporclem na památku vyfotit, popř. získat i podpis do deníčku. Vstupné bylo dětem částečně hrazeno Klubu rodičů při ZUŠ.

Koncert laureatu 2022 1

Koncert laureatu 2022 2