Tyršova 17, 517 41 Kostelec nad Orlicí +420 773 781 164 Úterý 14:00 - 16:00 (nebo dle dohody)

Anežka a Jan Polničtí postupují do ústředního kola

Ve dnech 26. - 27. 3. 2018 se v  prostorách Broumovského kláštera konalo krajské kolo ve hře na dřevěné dechové nástroje soutěží žáků ZUŠ ČR. Soutěže se zúčastnilo 124 nejlepších hráčů z Královehradeckého kraje. Z naší školy do krajského kola postoupilo 7 soutěžících. Anežka Polnická a Jan Polnický vybojovali v kraji krásná 1. místa s postupy do kola nejvyššího - ústředního. Blahopřejeme!!!

První den patřil hře na zobcovou flétnu. V této kategorii od nás soutěžily tři žákyně paní učitelky Jarmily Čechové Krečmerové – Justýna Cabalková, Diana Čejková a Jana Letáčková. Všechny získaly 2. místa. Druhý den jsme měli v soutěži 4 zástupce. Byl to náročný den, protože se začalo již v 8 hodin ráno a poslední hráč soutěžního dne dohrál ve 21:30 hodin. 2. místo ve hře na příčnou flétnu získala Anna Svátková (žákyně p. uč. Jarmily Čechové Krečmerové) a rovněž 2. místo ve hře na klarinet Adéla Přibylová (žákyně p. uč. Václava Klecandra).

Velkou radostí jsou úžasná dvě 1. místa s postupem do kola nejvyššího – ústředního. 1. místo s postupem do ústředního kola vybojovala Anežka Polnická ve hře na příčnou flétnu (žákyně p. uč. Jarmily Čechové Krečmerové) a Jan Polnický (žák p. uč. Václava Klecandra) ve hře na saxofon, který se stal i absolutním vítězem soutěže. Děkujeme jim za jejich vynikající výkony a přejeme hodně soutěžního štěstí v kole nejvyšším, které se bude konat začátkem května v ZUŠ Jana Hanuše v Praze, kde se sejdou ti nejlepší hráči ZUŠ z celé České republiky. Velké poděkování patří nejenom všem soutěžícím za jejich krásná umístění, ale i jejich učitelům, korepetitorům (Tetyne Peshkové a Janě Polnické) a v neposlední řadě i rodičům.

Broumov 2018 1

Broumov 2018 2