Interaktivní tabule v ZUŠ

V první polovině loňského roku 2020 vypsala firma Škoda Auto, a.s grantový program, na který naše škola reagovala podáním žádosti na projekt interaktivní displej Schoolboard PAGANINI. Měli jsme velkou radost, když nám v srpnu 2020 bylo oznámeno, že firma Škoda Auto, a.s tento projekt vybrala a podpoří ho finančně v rámci svého grantového programu „ŠKODA dětem“.

Celková cena projektu byla 177.350,- Kč. Škoda Auto, a.s. poskytla na tento projekt v rámci grantového programu „ŠKODA dětem“ částku 70.000,- Kč a ZUŠ F. I. Tůmy přispěla z vlastních prostředků částkou 107.350,- Kč.

Velké díky patří firmě Škoda Auto, a.s., protože díky její podpoře jsme mohli tento projekt realizovat a tím umožnit našim dětem kvalitní výuku na moderních ICT technologiích. Na této tabuli s technologií, kterou známe z mobilních dotykových telefonů, se žáci učí hudební nauku, sluchovou analýzu a intonaci, dále sledují poslechy s videi a využívají připojené mikrofony a klaviaturu při práci se softwarem nahrávacího studia.

Pro žáky výtvarného oboru jsou připraveny programy pro práci v digitálním výtvarném prostoru, 3D modely staveb nebo zvířat. Na tabuli může pracovat současně až deset žáků a díky bohatému vybavení může být využita i při distanční výuce.

V prosinci proběhlo školení našich učitelů od lektorů MultiBoard s.r.o. a DISK Multimedia s.r.o. na programy, které lze na displeji využívat. Obrovský kus práce s organizací a rozsáhlou dokumentací na tomto projektu odvedly paní ředitelka J. Polnická a paní učitelka D. Potštejnská. Patří jim velké poděkování. Nyní je již našim největším přáním, aby se žáci co nejdříve vrátili do škol a mohli osobně a kreativně s interaktivní tabulí pracovat a plně využívat její možnosti.

Věříme, že naši žáci budou díky multiboardu objevovat nové poznatky v umění zajímavou a moderní formou.

Schoolboard7
Schoolboard3