Taneční obor

Úkolem tanečního oboru je rozvíjet pohybové nadání dětí. Výuka přispívá k celkové kultivaci vystupování žáka i k pěstování správného držení těla. Žáci 5-7 letí nejprve navštěvují přípravný ročník (PTV), kde se věnují všeobecné pohybové průpravě. V následných jednotlivých ročnících pokračují v systematické výuce, vyučuje se klasická taneční technika i technika současného tance.

Na naší škole od roku 1992 vede taneční obor velice úspěšně Lenka Neubauerová.  V roce 2017 se k ní připojila paní učitelka Kateřina Matějková, která vede nižší ročníky. Taneční obor  navštěvuje kolem osmdesáti žáků, převážně dívek. Paní učitelka Neubauerová nacvičila se staršími žáky mnoho zdařilých celovečerních baletních představení (např. O roztrhané pohádkové knížce, O cínovém vojáčkovi, Louskáček, Šípková Růženka, Pták Ohnivák, Stvoření světa, Labutí jezero aj). Děti  s velikým zájmem jezdí na baletní představení do Národního divadla v Praze či Brně.