Tyršova 17, 517 41 Kostelec nad Orlicí +420 773 781 164 Úterý 14:00 - 16:00 (nebo dle dohody)

Klavírní recitál Martina Hršela

V pátek 1. března 2024 se v ZUŠ F. I. Tůmy konal klavírní recitál pana Martina Hršela. Měli jsme velkou radost, že klavírista Martin Hršel přijal naše pozvání a vrátil se na místo, kde se svojí ženou Zdeňkou Kolářovou po určitý čas vyučoval. Připravil pro naše klavíristy a veřejnost příjemný klavírní recitál, který provázel svými slovy. Posluchači se mohli zaposlouchat do skladeb z období baroka, klasicismu, romantismu až po hudbu 20. a 21. století. Vynikající klavírista a pedagog nám všem připravil krásné páteční odpoledne a jsme velice rádi, že koncert navštívili nejenom naši žáci. Koncert se konal za podpory Klubu rodičů při ZUŠ.

Martin Hršel, klavírista a pedagog

Hru na klavír vystudoval na pražské konzervatoři a hudební fakultě AMU Praha u Ivana MoravceJana Panenky a Josefa Páleníčka (MgA 1985). V roce 1985 se zúčastnil mistrovských kurzů u Rudolfa Kerera ve Výmaru. Již v mladém věku získal ocenění na řadě klavírních soutěží: Virtuosi per musica di pianoforte Ústí nad Labem (1971, 1972), Concertino Praga (1973), Mezinárodní Smetanovská soutěž (1976). V roce 1989 založil s manželkou Zdeňkou Kolářovou Pražské klavírní duo, s nímž vystupuje u nás i v zahraničí (USA, Belgie, Německo, Francie) a nahrál řadu snímků pro Praga Digitals a Music Vars. V roce 1993 zvítězil tento komorní soubor na mezinárodní soutěži v Římě. Martin Hršel vyučoval od roku 1987 klavír na konzervatoři v Pradubicích a byl vedoucím klavírního oddělení. K jeho žákům patří mimo jiné Jaroslava Pěchočová a Vilém Valkoun. Se svojí manželkou založili hudební školu ve Spojených arabských emirátech. Nadále se věnuje pedagogické činnosti žáků ZUŠ.

hrsel 2

hrsel 3