Základní umělecká škola F. I. Tůmy

Název školy: Základní umělecká škola F. I. Tůmy, Kostelec nad Orlicí, Tyršova 17
Zřizovatel: Město Kostelec nad Orlicí
Právní forma: příspěvková organizace
Adresa: Tyršova 17, 517 41 Kostelec nad Orlicí
Odloučená pracoviště: Častolovice – budova ZŠ, Vamberk- budova ZŠ
IZO: 102 406 294
Identifikátor zařízení: 650 077 113
Datová schránka yekvrac
Mobilní telefon kancelář: 773 781 164
Úřední hodiny kanceláře: St 13:00 – 16:00
Mobilní telefon ředitelna: 773 781 163
Webové stránky: www.zus-kostelec.cz
Bankovní spojení: Komerční banka, a.s., Rychnov nad Kněžnou
Číslo účtu: 78-8971620217/0100

ZUŠ F. I. Tůmy v Kostelci nad Orlicí poskytuje vzdělávání v oboru hudebním, výtvarném a tanečním.
Škola má povolenou kapacitu 460 žáků, která je každým rokem naplněna.

Žáci jsou vyučováni kvalifikovanými učiteli a jsou vedeny nejen k osobnímu rozvoji v daném uměleckém oboru, ale i k vnímání umění při návštěvách koncertů, divadel či galerií. Naší snahou je zapojovat žáky do kolektivní spolupráce - souborová hra, sborový zpěv, baletní přestavení, výtvarné dílny, společné projekty školy aj.

POBOČKA VAMBERK

K 1.září 1973 přibylo k dosavadní škole v Kostelci nad Orlicí další místo poskytovaného vzdělávání ve Vamberku, umístěné v budově základní školy. Otevřením pobočky získali žáci i ze vzdálenějších obcí (Potštejn, Záměl, Rybná n.Zd. atd.) možnost systematické výuky v oboru hudebním a výtvarném. Výtvarný obor se od 1. 9. 2020 na pobočce již nevyučuje.

K 1. 9. 2016 byla vybudována nová učebna ZUŠ na pobočce ve Vamberku. Poprvé od roku 1973, kdy byla pobočka otevřena, mohou učitelé vyučovat individuální předměty ve své učebně. Velký dík za to patří panu řediteli Vrkoslavovi a paní zástupkyni Chárové, kteří nám vyšli vstříc a rovněž městu Vamberk, které akci financovalo. Učebna je umístěna ve vestibulu mezi ZŠ a školní jídelnou.

Hudební nauku vyučujeme v prostorách ZŠ. Na pobočce vyučujeme ročníky přípravné studium, 1. a 2. ročník I. stupně. Vzhledem k počtu dětí jsou vyučovány děti ve smíšených skupinách. Od 3. ročníku doporučujeme dětem dojiždět do ZUŠ Kostelec, kde mají výuku se svými vrstevníky.

Na pobočce se vyučují tato studijní zaměření:přípravaná hudební výchova, housle, viola, sólový zpěv, klavír, zobcová flétna, trubka, baskřídlovka

Výuka probíhá v  učebně ZUŠ.

foto vamberk

Na výuku komorní hry, která začíná od 4. ročníku, (klavír a zpěv od 6. ročníku),  žáci dojíždějí do Kostelce nad Orlicí. Více viz. ŠVP ZUŠ F. I. Tůmy.

POBOČKA ČASTOLOVICE

Pobočka Častolovice vznikla v roce 1991 ze stejného důvodu jako ve Vamberku, aby děti za účelem hudebního vzdělání nemusely mnohdy obtížně dojíždět z Častolovic a okolních obcí až do Kostelce.

V budově Základní školy Častolovice (kde je naše další místo poskytovaného vzdělávání), probíhá výuka pouze hudebního oboru v prostorách ZŠ, samostatnou učebnu v této ZŠ bohužel zatím nemáme.

Hudební nauku vyučujeme v prostorách ZŠ, pokud je dostatečný počet žáků alespoň na jednu smíšenou skupinu. Na pobočce pak vyučujeme ročníky přípravné studium, 1. a 2. ročník I. stupně.

Vzhledem k počtu dětí jsou vyučovány děti ve smíšených skupinách. Od 3. ročníku pak děti dojiždějí do ZUŠ Kostelec, kde mají vyýuku se svými vrstevníky.

Na pobočce se vyučují tato studijní zaměření: přípravná hudební výchova, housle, viola, zobcová flétna, příčná flétna,  trubka, baskřídlovka.

Nedílnou součástí naší „ZUŠky“ je i její historie >>

zus kostelec n o google

Dokumenty v digitální podobě přijímáme pouze v povolených formátech pdf/A, xml, jpg/jpeg/jfif, ngg, tif/tiff, gif, mpeg1/mpeg2, wav, mp2/mp3.
Webové stránky školy jsou vzhledem k možnostem školy v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb. o přístupnosti internetových stránek.